^Zpátky navrch
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8 foto9 foto10

Jedná se spíše o takové malé hospodářství, kde se snaží najít rovnováhu mezi potřebami člověka a přírodou. Žije tu pár zvířat a dožívá také hrstka lidí.


Kontakt:

moravske-statek@centrum.cz

Moravské statek Cvrčovice

Jen život v souladu s přírodou má šanci...

Vítejte na stránkách jednoho malého hospodářství v podhůří Chřibů

Chřiby jsou malá pahorkatina na jihovýchodní Moravě.

Na Moravě se mluví moravsky. Moravština je v médiích zakázaná, ale Internet je u nás zatím svovodný a můžeme si tu dovolit používat i moravské výrazy.

Naše hospodářství se nachází na hranici tří oblastí: Hané x Valašska x Dolňácka. Kde to vlastně je, je vidět na mapkách níže.

Informace o jednom maličkém statku, kde se snaží hospodařit pro radost. Práce se zvířátky, chov na maso a produkty, pěstování potravin, důležité věci pro udržení pocitu sounáležitosti s přírodou. Moderně se tomuto říká bio-zemědělství, bio-farma, atd. Nejde ale o to, jak se tomu říká, ale jak se to dělá.

Kdyby byl někdo na pochybách, kde že ta Moravská země vlastně je, tak tu je malá mapka naší republiky. Nenechte se zmást vymyšlenými hranicemi současných krajů, dokonce i "za bolševika" byly hranice Moravy respektovány. To dnes po velké snaze o čechizaci neplatí.

 Jak je to se skutečnou polohou Moravy a kde se nachází jednotlivé etnografické celky můžete zjistit na následujících obrázcích.

mapa mapa etnograf

zdroj map:

Česko-moravská hranice

Etnografie Moravy

 

 

 

Počítadlo návštěv

Za dnešek: 6     Za poslední měsíc: 167     Celkem: 6584

Právě je připojeno: jeden host a žádný člen

Copyright © 2015 Moravské statek